Burak Kurtçepe, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesiyle mezun olmuş ve halihazırda İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir. Burak iyi derecede İngilizce bilmektedir. Burak, Esenyel & Partners Hukuk Bürosu’na 2018 yılında avukat olarak katılmıştır.

Burak, yük hasarı/kaybı, deniz kirliliği, çatma, karaya oturma, kurtarma ve gemi adamı yaralanması/kaybı ile ilgili hukuki konularda donatan, kiracı, freight forwarder, P&I ve tekne sigortacıları, yük sigortacıları, yük ilgilileri ve bunların yerel ticari temsilcilerine hukuki hizmet vermektedir. Burak ayrıca piyasada muteber liman ve tersanelere de hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Bunların yanı sıra, Burak ayrıca kaçakçılık ve yasadışı yabancı madde ticaretine ilişkin gerçekleştirilen cezai takibatlarda müvekkillerini adli ve idari makamlar nezdinde temsil etmektedir.

Burak yanı sıra şirketlere veri koruma ve her türlü ticari alacak konusunda hukuki hizmet de vermektedir.

Burak aynı zamanda yabancı mahkeme kararları ile tahkim kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfiz edilmesi konusunda da deneyimlidir.