Selçuk ESENYEL

Avukat – Kurucu ve Yönetici Ortak

Selçuk Esenyel, Esenyel&Partners'ın kurucu ortağı ve İstanbul Barosu'na kayıtlı nitelikli bir avukattır. Denizcilik, deniz hukuku, birleşme ve devralma, uyuşmazlık çözümü, bankacılık ve finans, varlık finansmanı ve menkul kıymetler, kamu ihaleleri ve idare hukuku gibi konulara odaklanmaktadır.

Müvekkil portföyü, holding şirketlerinden P&I Kulüplerine, Avrupa bankalarından limanlara, armatörlere ve gemi kiracılarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Esenyel, denizcilik işleriyle ilgili büyük dosyalar yürütmüş bir avukat olarak kariyerine başlamıştır. Aynı zamanda ticari, sigorta ve finans işlerini de yürütmüştür. Armatörler, P&I Kulüpleri, gemi kiralayanlar, yük ilgilileri, yük sigortacıları, şirketler, bankalar, finans kurumları ve havayolları adına çalışmıştır.

2011 yılında Selçuk Esenyel, Esenyel&Partners hukuk firmasını kurmuştur. Halen Esenyel & Partners Hukuk Bürosunda yönetici ortak olarak görev yapmaktadır. Denizcilik, finans ve dava alanlarından sorumludur. Selçuk Esenyel, Türkçe, İngilizce ve Arapça bilmektedir.