ESENYEL & PARTNERS olarak, deniz hukuku alanında eşsiz uzmanlığıyla bu alandaki çok yönlü ve kapsamlı hukuki çözümler sunan özel ve geniş ekibiyle dinamik sektörün karmaşık sularında güveneceğiniz rehberiniz olmaya uzun yıllardır devam etmektedir.

Deniz Hukuku ekibimiz, deniz hukukunun karmaşık alanlarını derinlemesine anlayan gerek yurt içinde gerek yurtdışında yüksek eğitimlerini başarıyla tamamlayan deneyimli uzmanlardan oluşur. Bu kapsamda, Deniz Hukukunun her alanında Müvekkillerini başarıyla temsil etme konusunda kendini kanıtlamış ekibiyle destek vermeye devam etmektedir.

Uzman ekibimizce, müvekkillerimize SOLAS (Denizde Can Güvenliği Uluslararası Sözleşmesi), MARPOL (Denizlerin Gemiler Tarafından Kirletilmesinin Önlenmesine Dair Uluslararası Sözleşme) ve UNCLOS (Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi) dahil tüm uluslararası denizcilik sözleşmelerine ve konvansiyonlarına uyum sağlama konusunda rehberlik sunulmaktadır. Uzmanlarımız ile gemi tescil, lisanslama, denetim ve liman devleti denetim düzenlemeleri dahil olmak üzere düzenleyici uyum konusunda da kapsamlı danışmanlık sunmaktadırlar.

ESENYEL & PARTNERS olarak, gemi finansman danışmanlığı konusunda uzmanlığımızla birlikte müvekkillerin gemi alımı, yeni inşa ve filo genişlemeleri için her türlü hukuki hizmeti sağlamaktayız.

Uzman ekibimiz gemi alım satım sürecinin her aşamasını takip ederek, özenli bir ön inceleme, sözleşme müzakeresi, finansman düzenlemeleri ve mülkiyetin sorunsuz bir şekilde devri ve kaydını sonuçlandırmak için her türlü hukuki desteği sağlamaktadır. Ayrıca gerek Türk bayrağı gerekse de yabancı ülkelerde bayrak değişimi, tescili ve her türlü işlemleri uzman ekiplerimizce gerçekleştirir.

ESENYEL & PARTNERS olarak, Tekne ve Makine Sigortası(H&M), Koruma ve Tazminat (P&I) kulüp sigortaları ve yük sigortası dahil olmak üzere kapsamlı deniz sigortası danışmanlığı hizmetleri müvekkillerimize sunulmaktadır. Uzman ekiplerimizce dünyada en çok bilinen ve tercih edilen P&I kulüplerine ve sigorta şirketlerine uzun yıllardır uyuşmazlıkların sulhen veya dava ile çözülmesi konusunda danışmanlık verilmektedir. Deniz taşıması sırasında meydana gelen yük kaybı veya hasarı durumunda veya konteyner uyuşmazlıklarında deneyimli ekibimiz danışmanlık vermektedir. Taşıma sürecine dahil olan taşıyanlar, forwarderler, sigortacılar ve üçüncü taraflara karşı yapılan talepleri yönetiriz ve bu süreç boyunca çıkarlarınızın korunmasını sağlarız.  dünyada konteyner hacmi en çok olan hat taşıyanlarına her türlü danışmanlık hizmetini uzun yıllardır tecrübeli ekibimizle vermekteyiz.

Deniz Hukuku uyuşmazlıkları ortaya çıktığında, deneyimli dava ve tahkim avukatlarımız çarter parti, navlun ve gemi kira sözleşmeleri uyuşmazlıkları, çatma ve kurtarma davaları, gemilerin ihtiyati haczi, taşıyanların hapis hakkı ve deniz ve çevre kirliliği davaları dahil olmak üzere her türlü deniz hukuku uyuşmazlığında idari ve adli merciler önünde müvekkillerimizi temsil etmektedirler. Deneyimli avukatlarımız ve yurtdışındaki ortaklarımız ile LMAA gibi hakem birliklerine yapılacak başvurularda ve sürecin başarılı bir şekilde sonuçlanması için her türlü desteği vermektedir.

ESENYEL & PARTNERS olarak, pazarlık, arabuluculuk ve tahkim yoluyla maliyetin düşük tutulabileceği uyuşmazlık çözümlerini teşvik eder ve taraflar arasında mümkün olduğunca hızlı ve dostane çözümler bulmaya özen gösterir. Uyuşmazlıkların denizcilik operasyonlarınıza etkisini en aza indirgeme ve yasal çıkarlarınızı koruma konusunu öncelikli olarak ele alırız.